در حال بارگزاری...
لطفا صبر کنید...
× خانهقوانین سایتدرخواست تصحیح مجدد (EOR)درخواست کارنامه اضافی

چرا باید آیلتس بگیریم؟

یکی از متداول‌ترین سوالات در رابطه با مدرک آیلتس این است که چرا باید مدرک آیلتس بگیریم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داشتن مدرک آیلتس با توجه به بررسی سطح عمومی زبان انگلیسی، معتبرترین مدرک برای تشخیص سطح معلومات شما در 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی است.

علاوه بر این داشتن مدرک آیلتس فواید و کاربردهای زیادی دارد. به طور کلی بیشترین کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت‌های تحصیلی و کاری است. در ادامه با ما همراه باشید تا با اصلی‌ترین کاربردهای مدرک آیلتس در ایران و مزایا داشتن این مدرک آشنا شوید.

مزایای داشتن مدرک آیلتس

با توجه به این که مدرک آیلتس مورد قبول جوامع امروزی است و از اعتبار بالایی برخوردار است، بسیاری از افراد آن را جلوتر از بقیه مدارک می‌دانند، زیرا این آزمون در بسیاری از کشورهای جهان همچون آمریکا، انگلیس، استرالیا، کانادا و دیگر کشورهای انگلیسی زبان مورد قبول است و تمامی دانشگاه‌ها بدون هیچ قید و شرطی آن را از شما پذیرفته و قبول می‌کنند. حال این مدرک با توجه به نیاز شما، مزایا و کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی کاربردهای مدرک ielts می‌پردازیم.

 

کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت

آزمون آیلتس جزو جامع‌ترین آزمون‌ها است که اخذ مدرک آن یکی از ملزومات مهاجرت به خارج از کشور می‌باشد. از آنجایی که هر کشوری میانگین نمرات خاصی را با توجه به مقررات خود مورد قبول و پذیرش قرار می‌دهد،  برای اخذ این مدرک کسب حداقل نمره قبولی با توجه به کشور مقصد بسیار اهمیت دارد.

جالب است بدانید که آیلتس جدیدی به نام لایف اسکیلز هم برای تقاضای ویزا و مهاجرت به وجود آمده است. به عنوان مثال در کشور انگلیس علاوه بر آیلتس آکادمیک و جنرال، امتحان آیلتس لایف اسکیلز Life Skills نیز مورد استفاده و نیاز قرار می‌گیرد.

از شاخص‌ترین کشورها که برای مهاجرت به آن‌ها نیاز به اخذ مدرک آیلتس دارید می‌توان به استرالیا، نیوزیلند، آمریکا، انگلیس و کانادا اشاره کرد.

در بریتانیا متقاضیان باید در بخش‌های آزمون آیلتس (خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری) حداقل نمره ۶.۵ را کسب کنند.

برای شروع به کار در استرالیا نمره آزمون ۵ شما را در سطح vocational و نمره آزمون ۶ شما را در سطح competent قرار می‌دهد.

در نیوزلند، برای کار باید نمره حداقل ۴ را در آزمون آیلتس جنرال کسب کنند.

در کانادا، درخواست کنندگان باید نمره‌های آزمون آیلتس را مستقیما با سازمان و شبکه‌ای که می‌خواهند در آن اپلای کنند مورد بررسی قرار دهند. همچنین کارفرمایان و سازمان‌های آموزشی کانادا خودشان سطوح زبان مورد نیاز را تعیین می‌کنند.

در تمام این کشورها، حداقل نمره مورد نیاز به نسبت فرصت شغلی مورد نظرتان تغییر خواهد کرد. برای برخی از تخصص‌ها متقاضیان باید حداقل نمره ۶ را در تمام بخش‌های آزمون کسب کنند، ولی برای مدرسان حداقل نمره قبولی 7 است.

این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به نوع مهاجرت، آزمون آیلتس متفاوت می‌شود. به عنوان مثال اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید باید مدرک آیلتس آکادمیک و اگر قصد کار در خارج از کشور دارید، باید مدرک آیلتس جنرال را اخذ نمایید.

 

کاربرد مدرک آیلتس برای کار 

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که مایل به اقدام از طریق تخصص خود می‌باشند. در اصل این افراد متقاضی کار در کشورهای دیگر مانند کانادا و استرالیا هستند. برای اینگونه افراد داشتن مدرک آیلتس به عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترها به شمار می‌آید.

بسیاری از مراکز کاریابی، سازمان‌ها و شرکت‌ها در سطح دنیا وجود دارند که از مدرک آیلتس شما به عنوان مبنای قابل اعتمادی برای استخدام شما استفاده می‌کنند.

داشتن گواهی معتبر زبان انگلیسی برای متقاضیان کار و افراد تحصیل کرده در بیشتر کشورهای انگلیسی زبان جزو شرایط اولیه کار کردن است.

سطح مهارت زبانی مورد نیاز موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌ها متفاوت است و حتی نوع مدرک آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال را نیز خود این سازمان‌ها تعیین می‌کنند.

همچنین اگر شما تخصص ویژه دارید و یا علاقه دارید در کشوری دیگر به زندگی خود ادامه دهید می‌توانید از مزایای گرفتن مدرک آیلتس سود ببرید. برای مهاجرت به کشورهای استرالیا، نیوزیلند، آمریکا، انگلیس و کانادا لازم است که مدرک IELTS General را داشته باشید. 

 

کاربرد مدرک آیلتس برای تحصیل

اگر شما قصد تحصیل در خارج از کشور را در یکی از دانشگاه‌های بریتانیا، نیوزلند، استرالیا، آمریکا و کانادا را دارید، داشتن مدرک آیلتس از واجبات است، چرا که به شما کمک می‌‌کند تا هر چه سریع‌تر به هدف دلخواه خود برسید. بنابراین اگر شما علاقه مند به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور هستید، نیازمند به اخذ مدرک IELTS هستید. بنابراین باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید در PHD داخل ایران شرکت کنید نیز باید مدرک آیلتس را اخذ نمایید، چرا که آزمون آیلتس یکی از معتبر‌ترین و امتیاز آورترین آزمون‌های مصاحبه دکتری می‌باشد.

نکته مهم این است که هیچ فرقی نمی‌کند شما آیلتس را برای تحصیل، اشتغال یا ویزا انتخاب کرده‌اید، زیرا محتوا، فرم آزمون، میزان سختی و امتیازبندی آن یکسان خواهد بود. خوب است بدانید که حتی اگر شما از نتیجه آزمو‌ن‌تان ناراضی بودید می‌توانید بدون محدودیت زمانی، مجددا در این آزمون شرکت کنید.

 

[تصویر آیلتس]

 

مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران

شاید بیشتر افراد در صورت داشتن مدرک آیلتس بتوانند سطح زبان انگلیسی خود را ثابت کنند و به شغل تدریس و آموزش زبان بپردازند. مزایای مدرک ielts در این بخش خیلی زیاد است، زیرا اکثر زبان آموزان ترجیح می‌دهند دوره آنلاین آموزش آیلتس را با استادی بگذارنند که خودش مدرک آیلتس را گرفته باشد. به طور کلی این نکته را در نظر بگیرید که هر موسسه مهاجرتی، کاری و آموزشی، داشتن این مدرک را یک امتیاز مثبت در نظر می‌گیرند که این امر از مهم‌ترین مزایای گرفتن مدرک آیلتس محسوب می‌شود.

 

مدرک آیلتس تا چند سال اعتبار دارد؟

مدرک آیلتس یکی از معتبرترین و بهترین مدارک آموزش زبان در سراسر دنیا است که برای خیلی از اهداف کاربرد دارد. خیلی از افرادی که به سایت ما مراجعه می‌کنند از میزان اعتبار این مدرک سوال می‌پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آزمون آیلتس تا دو سال اعتبار دارد. به همین دلیل اگر نیاز به ارائه این مدرک به دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و یا مهاجرتی دارید، تنها دو سال فرصت دارید که از آن استفاده کنید. 

اعتبار مدرک آیلتس به این دلیل دو سال است که سازمان‌های برگزار کننده این آزمون British Council ،IDP Australia ،Cambridge university اعتقاد دارند که بعد از این دو سال ممکن است فرد دچار فراموشی شود و از آنجا که ماهیت زبان فرار است، احتیاج به اثبات سطح زبانی زبان آموز وجود دارد.

 
 

 

 

زمانبندی تعیین سطح مرکززمانبندی آزمون‌های ماک مرکز آیلتس آریاآیلتس چیست؟پرسشهای رایج در مورد آزمون آیلتسبایدها و نبایدهای روز امتحان آیلتسچگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟
مرکز آیلتس آریا
از سال 1390 شروع به فعالیت در زمینه زبان های خارجه کرده است و با راه اندازی لابراتوار زبان و استفاده از منابع آموزشی روز دنیا توانسته است ‌در طول این‌چند سال قراردادهای زیادی با ادارات و سازمان ها و دانشگاه ها و شرکت ها داشته است.
اطلاعات تماس
  • مازندران ، ساری ، خیابان فرهنگ ، روبروی خیابان پیوندی
  • 01133313641
  • 01133313641
  • info@ieltsaria.ir

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به مرکز آیلتس آریا میباشد.

طراحی توسط : پویا وب